Чоловік з Онтаріо каже, що він “порушений” тим, що йому доведеться повернути $38 600, які він отримав в якості Канадської допомоги у зв’язку з екстреною ситуацією, кілька років після того, як Канадське агентство доходів затвердило його для отримання цієї допомоги.

“Я не розумію, чому вони вимагають його назад, я дійсно не розумію”, – сказав Терренс Бейлі з Етобікоук.

Бейлі сказав, що працював консультантом з автопродажу, коли сталася пандемія, яка фактично призвела до закриття автосалонів по всій країні. Тоді він вирішив подати заявку на отримання CERB.

“Я подумав, ‘Я збираюся подати заявку на це.’ Чому б і ні? Я роками сплачував свої податки і подумав, що якщо це доступно для мене, я візьму це”, – сказав Бейлі.

Бейлі був затверджений для CERB і отримував щомісячні платежі з квітня 2020 року по жовтень 2021 року.

“Коли я подавав на це і отримав CERB, я вважав, що все в порядку, і мене прийняли в добрій вірі”, – сказав Бейлі.

Проте Бейлі був шокований, отримавши повідомлення від КРА у квітні минулого року, в якому було сказано, що перегляд показав, що він не має права на отримання допомоги і що він повинен повернути їм $38 600. У листі Канадське агентство доходів (КРА) заявило, що Бейлі не заробив мінімальну суму доходу у 2019 році або протягом 12 місяців перед датою подання заявки.

“Я просто був абсолютно порушений, і я не мав ніякої уяви, що це буде”, – сказав Бейлі.

Коли сталася пандемія COVID-19, федеральний уряд створив CERB, щоб допомогти вибраним канадцям. Однак звіт аудитора показав, що $4,6 мільярда було виплачено людям, які не заслуговували на це, і КРА хоче повернути ці кошти.

Речник Канадського агентства доходів повідомив CTV News, що ці екстрені допомоги були розроблені, щоб забезпечити допомогу підприємствам і канадцям, які її потребували.

“Враховуючи небачені фінансові наслідки пандемії, ці кошти потрібно було дуже швидко передати мільйонам канадців”, – йдеться в заяві, додавши, що ті, хто подавали заявку з доброю вірою, не будуть піддані жодним пеням або відсоткам.

“Однак уряд Канади виражався ясно: непідходящі особи повинні будуть повернути отримані суми пізніше. Канадці очікують від CRA забезпечити виплату допомоги лише тим, хто має на це право, і робити це таким чином, що визнає особи і сім’ї, які переживають значні фінансові труднощі.”

Евелін Джекс, експерт з оподаткування та президент Knowledge Bureau з Вінніпега, сказала, що якщо податнику повідомлять, що він повинен повернути допомогу, він може оскаржити свій випадок. Однак, якщо йому повідомлять, що він все ще повинен повернути кошти, він повинен зв’язатися з CRA.

“Вони зроблять з вами платіжні угоди з часом, і вони не будуть вимагати від вас відсотків за боргові зобов’язання”, – сказала Джекс.

Джекс сказала, що якщо ви заборговуєте гроші і нічого не робите, ваша ситуація може стати гіршою.

“CRA може йти далі і подати проти вас судовий позов, якщо ви не зв’яжетеся з ними і не зробите все можливе, щоб погасити борг”, – сказала Джекс.

Бейлі каже, що він не може собі дозволити повернути гроші назад і боїться, що може змушений буде оголосити банкрутство.

“Я отримую пенсію по старості та пенсію Канади. Я отримую 2000 доларів на місяць, і як я повинен повернути 38 000 доларів та оплатити продукти та квартиру?” – сказав Бейлі.

КРА може утримувати будь-які податкові повернення, кредити за GST та інші вигоди, поки не будуть повернуті кошти КЕРБ.

Джекс каже, що кожен, хто заборговує гроші CRA, може звернутися за допомогою до професіонала з оподаткування, щоб дізнатися, чи є якийсь спосіб зменшити суму боргу.

Будь-хто, хто має питання щодо виданих СRA COVID-19 вигод та варіантів оплати, може звернутися до агента за номером 1-833-253-7615.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *