Міністр оборони Канади, Білл Блер, висловив думку, що ХАМАС є загрозливим і має бути ‘ліквідованим’.

Він пояснив, чому Канада не підтримала заклик до гуманітарної паузи в секторі Газа. Вимагаючи дотримання міжнародного права, включаючи будь-який режим припинення вогню, Блер стверджує, що Канада не має довіри до ХАМАСу.

На тлі серйозної кризи в секторі Газа Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш закликав до гуманітарного припинення вогню. Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель також висловив надію на підтримку лідерами країн-членів Євросоюзу та закликав до гуманітарної паузи в секторі Газа.

Більше мільйона людей були вимушені залишити свої домівки на контрольованій ХАМАСом палестинській території після того, як Ізраїль ввів повну блокаду сектора Газа та наніс відповідні авіаудари відповідно до нападів терористичних бойовиків.

У суботу вранці було відкрито КПП Рафах на кордоні з Єгиптом. Після того, як кілька вантажівок з гуманітарною допомогою перейшли КПП, він закрилися. Федеральна влада повідомляє, що в даний час в секторі Газа перебуває приблизно 400 осіб, які мають зв’язки з Канадою, включаючи громадян, постійних мешканців та їх близьких родичів.

Канадські міністри до цього часу уникали використання слова ‘перемир’я’, хоча в понеділок Мелані Жолі, міністр закордонних справ, заявила, що необхідна ‘деескалація’, особливо через побоювання, що конфлікт може вийти за межі сектора Газа.

Але у вівторок Білл Блер заявив, що ХАМАС представляє загрозу не лише для Ізраїлю, але і для всього світу.

‘Я думаю, що у Ізраїлю є право на самозахист від терористичної загрози. Відверто кажучи, ХАМАС повинен бути усунутий як загроза не лише Ізраїлю, але і світові. Це терористична організація’, – сказав міністр.

Боб Рей, представник Канади в ООН, також закликав до знищення ХАМАСу.

‘Будь-яка подібна організація повинна бути знищена’, – написав Рей в X, соціальній мережі, раніше відомій як Twitter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *