Поліція попереджає жителів триматися подалі від парку в західній частині Торонто після того, як щонайменше дев’ять людей отримали поранення під час протесту проти культурного фестивалю, який переріс у насильство.

Офіцерів вперше викликали до парку Ерлскорт, поблизу Каледонія-роуд і західної авеню Сент-Клер, незадовго до 10 години ранку.

За словами поліції, у парку був великий натовп і повідомлення про чоловіка з ножем, а також бійку. Мешканці парку повідомили CTV News Toronto, що деякі намети підпалили.

Пізніше слідчі повідомили, що в парку проходив фестиваль і виник контрпротест. Поліція повідомила, що між двома групами відбулися зіткнення, внаслідок чого було поранено кілька людей.

Медики підтвердили, що один пацієнт отримав серйозні поранення та був доставлений до місцевої лікарні з ножовими пораненнями.

Поліція додала, що ще вісім людей отримали травми, несумісні з життям.

Офіційні особи вказали, що на місці події є й інші люди, яким надають медичну допомогу. Скільки людей загалом постраждало, невідомо.

Кілька годин потому поліція попередила жителів уникати цього району, а відвідувачів фестивалю залишити парк, зазначивши, що вони, можливо, не зможуть гарантувати їх безпеку.

За оцінками, станом на 14:30 у районі залишаються близько 200 протестувальників. Потужну присутність поліції можна помітити в парку, оскільки «офіцери з усього міста допомагають отримати контроль», — повідомили чиновники в соціальних мережах.

Наразі жодних звинувачень не висунуто, а дороги в цьому районі перекрито для машин екстрених служб.

Захід називається Festival Eritrea Toronto, який називають спортивним і культурним фестивалем у місті з 5 по 7 серпня.

За словами свідків, люди почали збиратися на сімейному заході на знак протесту проти уряду країни, який правозахисні групи назвали репресивним. Вибори в Еритреї не проводилися з тих пір, як її перший президент прийшов до влади десятиліття тому.

За словами відвідувачів фестивалю в Торонто, те, що почалося як мирне співання, незабаром перетворилося на насильство.

«Вони не дбали про чийсь добробут», — сказала Рора Асгодом, давня учасниця фестивалю, CTV News Toronto.

«Це те, де ми збираємося як еритрейці, це не має нічого спільного з нашою політичною ідентичністю, ми поділяємо різні погляди, але ці люди вірять, що все, що показує, що ми патріотично ставимося до нашої країни або пишаємося тим, звідки ми родом, означає, що ми підтримуємо це».

Алехандра Браво, міський радник цього району, заявила в заяві в соціальних мережах, що вона була «шокована і засмучена новиною про насильство, яке спалахнуло під час політичного протесту на фестивалі в Ерлскорт-парку».

Браво зазначила, що кількість постраждалих і їхні поранення «ще невідомі».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *